Jak przygotować owocowego grzańca?

Zima to mroźne poranki i długie wieczory które najczęściej spędzamy w domu. Jest to szczególny okres dla naszego zdrowia i kondycji fizycznej który jest ważny dla nas. Najlepszą metodą na przemarznięte ręce, stopy, twarz podczas zabaw zimowych z dziećmi i powroty do domu z pracy zimną wieczorową porą jest przygotowanie bardzo łatwego owocowego grzańca.

Przepis na ten niebiański i bardzo smaczny cytrusowy koktajl to dosłownie kilka minut. Niezbędne będą wcześniejsze zakupy w sklepie z owocami świeżymi. Zimą szczególnie w okresie przed świątecznym możemy tanio kupić owoce cytrusowe takie jak pomarańcze, cytryny, limonki i mandarynki oraz świeże przyprawy korzenne które są kluczem do zrobienia takiego smacznego grzańca owocowego. Grzaniec owocowy rozgrzeje nas i naszą rodzinę w zimowe wieczory oraz poprawi złe samopoczucie, doda nam witalności oraz może zapobiec przeziębieniu i katarowi.

Do wykonania takiej porcji owocowego grzańca ze świeżych owoców cytrusowych potrzebujemy:

dwa plasterki pomarańczy i jeden plaster cytryny, które zalewamy szklanką gorącej wody, dodając łyżeczkę miodu naturalnego i bardzo konieczne są w tym przepisie dodatkowo świeży lub sproszkowany imbir oraz cynamon.

Do owocowego napoju z cytrusami dodajemy odrobinkę cynamonu i świeżego imbiru. Wszystkie składniki razem mieszamy i uzyskujemy rozgrzewający grzaniec owocowy idealny na zimowe wieczory. Koktajl jest pyszny i zawiera witaminkę C którą potrzebujemy wszyscy w tym zimowym sezonie. Koktajl bardzo polubią dzieci i osoby które chorują na grypę.